עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

במירוץ היום יומי המטורף בחיינו מסתבר שאדם חייב שתהיה לו נישת בריחה כלשהי אני מצאתי אותה ואתם? חובב יין ברמ"ח איבריי ומנהל פורום טעימות עיוורות. מעת לעת תר לי בעולם ומטייל באזורי יין שונים ובהתאם גם סגנונות אוכל שונים. לא צריך להיות עשירים על מנת להנות ממנעמי החיים אבל צריך מעט רצון חובק דמיון לעשות זאת. אנסה להעביר לכם בבלוג זה חלק מחוויותי ומהרוח והאווירה של מסעותי.
מקווה שאצליח.
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון

האפיפיור במנהרת הזמן

23/06/2013 23:07
שרון תלמי

יום חמישי 20.06.13 הפורום שוב מתכנס לו הפעם להפקה כמעט פרטית של אסף. המקום ביתם של איתן ואנה, אנשים יקרים בפורום, שמעט נעלמו להם בתקופה האחרונה ואצלם כל אירוח הוא בגדר חגיגה. השנה היא 2001  והפעם האפיפיור בא להתארח בביתו.

 שאטונפ דה פאפ או בתרגום חופשי, ביתו של האפיפיור הינו אזור יין מאוד ידוע ונחשב בדרום עמק הרון. 13 ולעיתים 14 זנים שונים מוכנסים ליין אחד כך קובע ומרשה החוק,(AOC), באפלסיון זה ולמעט: סירה, גרנאש ומורבדרה הפופלארים צצים להם שמות פחות מוכרים כגון: קלרט, פיקפול, בורבולון, סינסו,  מוסקרדן ועוד. לא אלעיט אתכם הקוראים המבינים בהגיגי האזור ואקצר ואגע בעניננו. 

 אסף במשך מס' רב של שבועות אסף וליקט לו מאנשים שונים ואוספים פרטיים מס' יינות שאטונאפ מבציר 2001 שזכה לציון גבוה ממס' מבקרי יין. באופן אישי פחות התחברתי ליינות ואולי קצת מעיד על שינוי קונספט וטעם אצלי מיינות כבדים, מלאים ועשירים ליינות קלילים ואלגנטיים. הטעימה אבל הייתה לימודית מבחינתי שכן  האקסיומה אומרת שיינות שאטונאפ הינם יינות נגישים בשלוש השנים הראשונות שלהם ולאחר מכן ננעלים בתוך עצמם ולא ניתן לגעת בהם שנים ארוכות. אבל דווקא כאן ראינו יינות שאטונאפ שהזמן לא היטיב עימם 12 שנה חשפו עובדה שהמלך לפעמים עירום. חלק מהיינות היו לטעמי עייפים עם מיצוי פרי גבוה, שכבר הלך לאיבוד איפשהו ואלמלא אלכוהול גבוה שאולי מגיע בעקבות נוכחות גרנאש משמעותית, לא נשאר ליין הרבה מה להציע למעט התרפקות על זכרונות עבר.

שאטונאפ 2001


 ובכל זאת שני יינות מעניינים שכן תפסו את תשומת ליבי ויותר מכך את חיכי וכנראה גם את שאר הטועמים, הם יינות מבית היוצר של Domaine du Pégaü יצרן מאוד נחשב באזור.

היין השמאלי בפלייט העיוור הזה היה: Cuvée Laurence יין עוצמתי בטירוף עם הרבה כח ולטעמי יין שלא הגיע לשיא שלו עם טעמי לוואי מסקרנים של תה וקפה.

היין הימני היה: Cuvée Réservée תווית נמוכה יותר של היקב אך עדיין גבוהה בכללי. היין היה מעט אחרי שיאו אבל עדיין נהדר וממלא את הפה בצורה נהדרת. מעט חמאתי חמוציות קלות, יופי של יין.

עד הטיפה האחרונה-זיו מנסה לסחוט עוד מעט מ- Cuvée Laurence


על מנת לכתוב תגובה יש להתחבר לאתר, או אם אינכם עדיין רשומים הרשמו בחינם.