עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

במירוץ היום יומי המטורף בחיינו מסתבר שאדם חייב שתהיה לו נישת בריחה כלשהי אני מצאתי אותה ואתם? חובב יין ברמ"ח איבריי ומנהל פורום טעימות עיוורות. מעת לעת תר לי בעולם ומטייל באזורי יין שונים ובהתאם גם סגנונות אוכל שונים. לא צריך להיות עשירים על מנת להנות ממנעמי החיים אבל צריך מעט רצון חובק דמיון לעשות זאת. אנסה להעביר לכם בבלוג זה חלק מחוויותי ומהרוח והאווירה של מסעותי.
מקווה שאצליח.
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון

קסטיליה לאון - האזור שחובר לו יחדיו

05/03/2017 16:25
שרון תלמי

"ספרד אני משוחד..." זה היה משפט הפתיחה שלי או הסלוגן של ערב הטעימה האחרון שהעברתי לקבוצת היין הוותיקה שלנו. את האהבה הגדולה שלי ליין הספרדי התחלתי אי שם לפני כעשור דווקא עם בציר חם ויצרן גדול, עם אוכל שלא בדיוק עולה בקנה אחד כאידיאל לטמפרניו אבל מכאן הכול היסטוריה. הטעימה הפעם עסקה, באזור מאוד מעניין ורווי בכמה מאייקוני העל של ספרד כולה.

אז קצת על האזור...

קסטייליה לאון הנו אזור היין הגדול ביותר בספרד כ- 355 קמ"ר. הוא ממוקם בקו אווירי גס דרומית לאחיו "המפורסם" מצפון, RIOJA ומקביל לעיר פורטו הפורטוגלית ונהר הדוארו הנשפך אליה. קסטיליה ולאון התאחדו כאזור אחד בשנת 1983. האזור הינו בעל אקלים יבשתי מובהק עם השפעת רכס הקורדיליירה, של הרי קנטבריה. קר מאוד מאוד בחורף עד אפילו לירידת שלג וקפאון באזור ובקיץ טמפרטורות גבוהות עם משרע טמפ' ניכר בין יום ללילה. האדמה רוויה במינרלים מנהר הדוארו וחרסיתית.

בקסטיליה לאון מס' אפלסיונים שונים חלקם פחות מוכרים ועמם גם הקושי במציאת יין מתאים וראוי לאירוע ובהתאם לזאת התמקדנו בשלושה אזורים מובילים ומעניינים.

RUEDA - אזור היין הלבן היחידי כמעט וזה שנותן באופן סימבולי מעין קונטרה בס ארומטי וצבעוני לאזור שנושא אופי אדום כבד ומובהק. האדמה באזור רוויה בברזל וליים דבר הנותן את אותותיו ביינות. הזן השולט הינו, וארדחו בעל מימד ארומטיות עשירה ולאחריו נתן למצוא את ה-VIURA המוכר גם מריוחה, זן הנותן שלד ומבנה ליין. בנוסף ניתן למצוא גם מעט פלומינו וסוביניון בלאן. באזור אגב מיוצרים יינות מבעבעים בשיטה המסורתית.

OSSIAN Verdejo 2010- קרדיט בראש ובראשונה לאלדד לוי שזה היבוא לשעבר שלו,(לצערי), 100% וארדחו מגפנים בוגרות מעל ל-100 שנה. צבע צהוב לימוני, אף ארומטי של פיטנגו וליימ, בפה גוף עשיר מלא ושמנוני אך עם זאת מאוזן ונעים לחיך. היין יושן כעשרה חודשים בחביות צרפתיות, 30% חדשות והשאר משומשות. פתיח נהדר לערב.

Ribera del Duero - מהות השם הוא גדת הנהר, בהתאם למיקומו על נהר הדוארו. את הגדרת ה- DO קיבל ב- 1982. משרע טמפרטורות גלובלי נע בין 8- עד 40 מעלות, דבר התורם להעצמת הארומות ותהליכים ביין האופייניים לאזור זה. האזור הינו אזור יין אדום מובהק וברובו מכיל טמפרניו או אם לדייק טינטו דה פאיס קלון של טמפרניו מעט נוקשה יותר.

מה שתינו?

Pesquera gran reserva 1995- הבקבוק נפתח בחשש גדול שכן צוואר הנוזל היה נמוך יחסית ובחליצת הפקק נפל זה כמעט למטה אל תוך הנוזל עצמו ובאלתור של רגע אחרון הצלחתי "לדוג" אותו החוצה כאשר הוא רטוב כולו. הערכה ראשונית שלי שמדובר ביין מחוצן או כזה שיתחמצן מהר מאוד מרגע פתיחתו. מה רבה הייתה ההפתעה למצוא יין נהדר. באף ריח של זיתים עם עשבי ירק. בפה מעט שזיף מיובש, פרי מעט עייף ובטח כבר לא בשיא אבל הנאה גדולה בכל זאת מיצרן נהדר זה. ח ו ו י ה

 Vega Sicilia Valbuena 5º 2000- התווית השלישית של אולי אחד מהיצרנים בה' הידיעה של ריברה וספרד בכללותה. היין היה פתוח כ-4 שעות לפני טעימתו. אף מאוד עשיר, לעומת זאת בפה גוף מצומצם ביחס לאף אך חצי שעה לאחר שנח לו בכוס וחזרתי אליו השתנה ללא היכר. היין נפתח והפגין לטעמי רק חלק מיכולותיו. יין נהדר. 

FLOR DE PINGUS 2000- התווית השניה של יקב הקאלט מריברה. אף עשיר, פירות שחורים, שזיף. בפה גוף מתון מאוד חומצי. לא הצלחתי לעלות אם מדובר ביין שטרם נפתח או הגיע להבשלה פירותית אופטימאלית או כזה שקצת פספס אותה. יין טוב ללא ספק, באופן אישי ציפיתי למשהו קצת אחר.

TORO - אזור הידוע ביינות עשירים, מלאים וכבדים ונקרא ע"ש ההתיישבות העתיקה באזור לגדות נהר הדוארו. הענב השלט כאן הינו טמפרניו/טינטו דה טורו. האקלים הינו יבשתי מובהק ושילוב של שמש חזקה ביום עם יחסית של מעוט גשמים יוצר כאן יינות עם אלכוהול גבוה. החוקים במקום מגבילים את רמת האלכוהול המקסימאלית ל-15% אך רב היצרנים מנסים לרדת מ- 13.5% על מנת ליצור נגישות ואיזון. באופן אישי אזור שפחות אהבתי בטעימה בגלל הסיבות הנ"ל. היינות מאוד קשים ומחוספסים עם טעמי פרי ועץ דומינאנטיים.

PINTIA 2004- יין השייך לקונצרן של וגה סיציליה. הרבה פרי שחור מתובל. טעמים חזקים של קפה וקקאו עם חומצה חזקה ברקע. היין עוד לא בבלאנס לטעמי ומן הסקרנות היה לחזור לבציר זה,(מצוין אגב), בהמשך.

numanthia 2004- יין שהובא ע"י אחד מחברי הפאנל. היין נפתח יחסית מאוחר והעובר בהתאם לכך ישירות לדקנטר ולמרות שחודרר שם כ-3 שעות נראה שזה, השפיע עליו במעט. יין סופר עוצמתי, טעמים של טבק, שוקולד מריר וקפה חזקים. יין שראוי ליד גבינה עזת טעמים לידו או נתח בשר עשיר על הפלאנצ'ה. לי באופן אישי היה קשה לשתייה מרובה.

לסכום: אזור מעניין ונהדר, סלוגן הפתיח שומר גם הפעם על שמו.


על מנת לכתוב תגובה יש להתחבר לאתר, או אם אינכם עדיין רשומים הרשמו בחינם.