עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

במירוץ היום יומי המטורף בחיינו מסתבר שאדם חייב שתהיה לו נישת בריחה כלשהי אני מצאתי אותה ואתם? חובב יין ברמ"ח איבריי ומנהל פורום טעימות עיוורות. מעת לעת תר לי בעולם ומטייל באזורי יין שונים ובהתאם גם סגנונות אוכל שונים. לא צריך להיות עשירים על מנת להנות ממנעמי החיים אבל צריך מעט רצון חובק דמיון לעשות זאת. אנסה להעביר לכם בבלוג זה חלק מחוויותי ומהרוח והאווירה של מסעותי.
מקווה שאצליח.
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון

ממסורת נזירית לעוצמת על ספרדית

27/05/2016 17:07
שרון תלמי

 יום חמישי, שעות ערב, החברה כבר ערוכים ליד השולחן, בחוץ כבר הקיץ מתדפק על הדלת וכרמז המזגן כבר בשלו, החברים בהתאם לובשים קצר אז איך לעזאזל עושה דרכו יין אדום, עשיר בפרי עם מסה ועוצמות נלוות אל הכוס במקום נוזל לבן המתאים וראוי יותר.

למה? ככה!!! כאשר התוצאה עולה על הציפיה אף אחד לא יכול להתווכח והלבן... כן גם הוא היה שם וואההווו...

אבל First thing first ,על מי ועל מה מדובר.


The new Priorat

 מוצאו של השם Priorat מהמילה priory=נזירי, ומקורו ממנזר הקרתוסיאנים, על גבעות טרגונה. הקרתוסיאנים שמוצאם מפרובנס, הם אלו שככל הנראה הביאו את גפן הגרנאש עימם במאה ה-12 והחלו תעשיית יין עשירה ומשגשגת דאז אותם ימים. בתחילת המאה ה-20 עם הגעתה של כנימת הפילוקסרה, נגרם נזק וחורבן אדיר לכרמים ורובם פשוט נעלמו מעל פני האדמה ולמעט יין שבעיקרו נוצר לפולחן דת התעשייה באזור כמעט וגוועה. 

 השינו הגיע בדמותו של René Barbier היינן לרבות הימים של יקב, Clos Mogador רנה זיהה את הפוטנציאל הטמון באדמות אזור Priorat  ורכש ב-1979 מס' קרקעות מקומיות ובנוסף שכנע מס' יקבים נוספים ללכת בעקבותיו. בין השנים 1991-1989 ייצר הקופארטיב בראשותו של ברבייר, את שלושת הבצירים הראשונים במקום אחד, כיקב אחד עם חמישה תוויות יין שונות:

1.  Clos Mogador

2. Clos Dofi (יקב, Álvaro Palacios)

3. Clos Erasmus

4. Clos Martinet

5. Clos de l'Obac

בשנת 1992 התפצל למעשה הקופארטיב לחמישה יקבים שונים,(הנ"ל) והם אלה יקבי החלוץ של האזור.

גאוגרפיה/אקלים וטרואר

Priorat הוא אפלסיון הממוקם בחבל קטלוניה, צפון מזרח ספרד, כשעתיים וחצי נסיעה דרומית מברצלונה. זהו אחד מהאפלסיונים הקטנים ביותר בספרד, גודלו כ- 4150 הקטר,(לשם השוואה גודלה של ריוחה מעל 150,000 הקטר) והוא מבין השניים הבודדים שמוגדר כ-DOCA ביחד עם ריוחה, הציון הגבוה ביותר והמיוחד להגדרת איכות יין בספרד.

 האזור משתרע בין נהר הסירואנה להרי מונסנט על מורדות טראסות הנעות בגבהים של אזור ה-100 מ'. האדמה באזור הינה אדמת צפחה וקווארץ ענייה. האקלים הינו יבשתי ים תיכוני, המאופין בקיץ ארוך, חם ויבש וחורף קר המושפע מרוחות קרות המגיעות מהרי המונסנט. הגפנים הינן מבוגרות וכל אלה מוביל ליבול נמוך ביותר שגם ככה עומד על ממוצע ספרדי באזור 25 הקטוליטר להקטר כרם ובפריוראט עצמה הוא עומד על 5 הקטוליטר להקטר = כחמישית בלבד מהמוצע הספרדי.

 כל אלה תורמים לייצור יין מאוד נמוך בפריוראט שגם כך הינה קטנה כפי שציינתי קודם לכן. ביקושים גבוהים, שיווק נכון וקוסם עם היצע נמוך יוצרים כאן אולי את אחד מאזורי היין היקרים ביותר בספרד. כך גם מציינת Jancis Robinson באתר שלה אך עם זאת מחמיאה לאזור שכמעט ונעלם מפני המפה וחזר בקול תרועה גדול עם יינות מאוד מרשימים ומהנים.

  


אדום/לבן ומה שבינהם:

 אזור Priorat הוא אזור יין אדום כמעט קלאסי. כ-94% אחוז מכלל היין המופק באזור הינו אדום יבש, השאר לבן/רוזה ומעט מבעבע וקינוח.

הזנים האדומים הנפוצים:

גרנאש- הוא הענב שנותן את הטון כאן באזור, למעלה מ-40%.

קאריניאן- כרבע מהכרמים הינם קאריניאן.

השאר מתחלק לזנים בינלאומיים שנכנסים לבלנדים כגון: סירה, קברנה, מרלו ואחרים.

הזנים הלבנים:

פדרו חמינז, גרנאש בלאנק, מקבאו ושאנין בלאן.

 

אז מה היה לנו...?

Ester Nin, Selma 2011- התחלנו בלבן,(זוכרים ממקודם...חם...לבן), בלנד של xarel-lo, רוסאן, מרסאן ושאנין בלאן. אסתר נין היא אחת מהיינינות המטאוריות העולות בספרד בשנים האחרונות. בעברה הייתה יינינית ב- Clos Martinet וכעת היא עובדת על מס' מיזמים עם כיוון עשייה לייננות ביו דינאמית. הייצור מאוד קטן ובקושי ניתן להשיג דברים ביקב. את היין השגתי/רכשתי בחנות בברצלונה ממש במקרה וע"פ המלצה.

 יין מאוד פרחוני ועשיר. בפה יין ארומטי עם טעמים של אגס, משמש ופיטנגו. סיומת מעט שמנונית, "זכר" ליישון של 8 חודשים בחביות באריק, ללא סינון. יין יפהפה וממש מפתיע ומעניין.

C'los Del L'obac 2005- במקור היה אמור להיות ביקור ב-Álvaro Palacios בטיול שערכתי באזור במרץ השנה אך לצערי היקב סגור שעריו למבקרים מזדמנים וכ"פיצוי" הופניתי לאזור מעט דרומי מהיקב,(500 מ' משם) וכך במקרה הגעתי ליקב הנ"ל. היין נמזג לי מתוך דקנטר שהזכיר בקבוק זכוכית לאחסון קוניאק והיין הריח לי באף over מחומצן, כמה הפתעה הייתה לטעום יין מאוד קטיפתי ובעל רבדים שונים, מאופק ומעניין. בגדול בלנד שמכיל כל זן ענבים אפשרי של האזור ושאותו מגדלים ביקב. זהו כמובן אחד מיקבי החלוץ של האזור.

Ferrer Bobet, seleccio especial 2012- יצרן מאוד נחשב בפריוראט. מדובר בקארינאן זני. היין נפתח בבקבוק כשעתיים ועוד שעה וחצי בדקנטר. למרות הפחד שלי שמדובר ביין סופר צעיר דווקא הופתעתי מהעוצמה המאופקת שלו. צבע בורדו סגלגל, בפה יין לעיס, עם טעמים של בורשט וחמיצות טובה. מאמין שבעתיד יהנה הרבה יותר.

 2012 Terroir al Límit, Les Manyes- אנקדוטה משעשעת קודם לכן. את היין לקחתי ממש במקרה, שכן הגעתי לחנות בברצלונה רגע לפני הנעילה ולא טרחתי לברר את המחיר טרם הלקיחה. בדיעבד מתברר היה שהוא לא היה בתקציב שכן מחירו מתקרב לאזור ה-200 אירו. אך מעז יצא דבש. מדובר ביין המיוצר בכפר קטן בשם Torroja התפיסה היא כמה שפחות להתערב בתהליכי היין עם נטיות ביו דינמיות בקונספט ייצור. 100% גרנאש המתיישן שנתיים בחביות צרפתיות. נתייחס קודם כל לצבע בהיר אדמוני להבדיל מצבעי היין האחרים הכהים יותר. בטעימה עיוורת נראה פינו נואר. הכיוון כאן הוא יין מתון עדין עם טעמים עדינים של תותי בר, אדמה מעט סילאן ותמר. מלא רבדים. היין עדיין "תינוק", סופר מורכב. עונג צרוף. הגדרנו אותו כיין: הבורגון של הערב.

Clos Mogador 2001- יין שניפק לנו אסף לטעימה מאוסף פרטי שלו. היין הכי מוכן ל"הנחתה" בערב. כל ומכל, פרי שחור, בשלות טובה, איזון, יין עגול. פשוט ח ו ו י ה.

 Vall-Llach 2000- גם יין זה "נתרם" ע"י רן שפירא שנבצר ממנו להגיע. זהו היין הכי כבד ועוצמתי מספקטרום היינות ששתינו. אף של בשר מעושן ומעט גופריתי. בפה סופר מרוכז הרבה פרי, קצת לא מאוזן ועדיין עם הרבה כח.


ובנימה אישית: לפני כל טעימה אני תמיד בציפייה ודריכות ליינות שהנחתי על השולחן מול חבריי בפאנל. אתה רוצה להאמין שהבחירה שלך נכונה וטובה ו"תספק את הסחורה" וגם קצת מזל שאין כל fouck ביין. יש לציין שבסיכום הטעימה, התוצאה עלתה על כל קורטוב אפשרי של ציפייה וכל יין פגע במטרה בול.

אז אין מה להגיד היין הספרדי עושה את העבודה ושרק נמשיך ככה.

על מנת לכתוב תגובה יש להתחבר לאתר, או אם אינכם עדיין רשומים הרשמו בחינם.